Terapia Manualna

Zabiegi manualnej idealnie sprawdzają się w terapii przewlekłych i nagłych stanów bólowych. Terapia manualna jest doskonałym uzupełnieniem sesji totalnej biologii, podczas których ciało, odreagowując różne traumy i odpuszczając emocje, reaguje bólem.

Terapia manualna i chiropraktyka

Ojciec terapii manualnej – Karl Lewit – nazywa ją „bezkrwawą chirurgią narządu ruchu”. Terapia manualna polega na bezpośredniej pracy na stawach i mięśniach. Głównie skupia się na pracy w obrębie kręgosłupa ponieważ to właśnie te zaburzenia są odpowiedzialne za większość chorób i dolegliwości w naszym organizmie.

Zabieg terapii manualnej z elementami chiropraktyki polega na rozluźnieniu mięśni, a następnie ustawieniu określonego stawu bądź stawów. Już po pierwszym zabiegu pacjent odczuwa znaczną poprawę, czuje, że mięśnie są rozluźnione, a wcześniejsze dolegliwości odchodzą w niepamięć.

Klawiterapia

„Klawiterapia, należy do grupy terapii odruchowych, wykorzystuje przy usprawnianiu odruchowe procesy fizjologiczne, samonaprawcze, uruchamiane nieinwazyjnym ręcznym stymulowaniem (bodźcowaniem). Zabieg wykonuje się, na skórze tak zwanymi klawikami.

Dzięki uruchomieniu procesów samonaprawczych w obrębie narządów i tkanek (w tym nerwowej), udaje się wywołać procesy regeneracyjne, tak trudne do osiągnięcia w inny sposób.” – dr Ferdynand Barbasiewicz – twórca klawiterapii.

Terapia klawikami jest niezastąpiona przy takich dolegliwościach jak dyskopatia, rwa kulszowa czy skręcenia stawów. Na skutek uruchomienia odruchowych procesów samonaprawczych już po pierwszym zabiegu dolegliwości bólowe znacznie się zmniejszają. Dodatkowo w przypadku skręceń stawów niemal natychmiast niwelują obrzęki.

Masaże

Masaż – zespół zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny bezpośrednio działają na skórę, mięśnie, ścięgna i torebki stawowe. Dodatkowo w sposób pośredni (w postaci zmian odruchowych) wpływają na poszczególne układy naszego organizmu – krążenia, nerwowy czy pokarmowy.

Zabieg masażu powoduje przede wszystkim uczucie odprężenia całego ciała, a dodatkowo wpływa na elastyczność skóry, rozluźnienie mięśni i poprawia krążenie.

Masaż dla dwojga

Masaż gorącym woskiem

Masaż stemplami ziołowymi

Masaż bańką chińską