Masaż stemplami ziołowymi

Tradycyjnie, ale luksusowo i elegancko – tak Tajowie wyrażają się o masażu stemplami ziołowymi.

Trochę historii …

Masaż stemplami ziołowymi wywodzi się z egzotycznej Tajlandii, gdzie był praktykowany już 400 lat temu. Obecnie, tak jak i tradycyjny masaż tajski, masaż stemplami ziołowymi staje się coraz bardziej popularny także w Polsce.

Dawniej Tajowie zbierali trawę cytrynową, kurkumę, kafir i kamforę zawijali to w kawałek bawełnianego materiału podgrzewali i przykładali w miejsce chorobowo zmienione tak jak przykłada się stemple. Obecnie korzysta się z różnych mieszanek ziołowych, a dobieramy je zależnie od tego jaki efekt chcemy osiągnąć no i przede wszystkim w zależności od tego jakie zioła są dla nas dostępne.

Lecznicze właściwości ziół

O tym, że zioła mają leczniczą moc wiemy już od tysięcy lat. Mieszanki, które używam do tworzenia stempli ziołowych mają następujące właściwości:

  • relaksujące / odprężające
  • uspokajające
  • stymulujące krążenie krwi
  • przeciwbólowe
  • przeciwobrzękowe
  • przeciwzapalne

          

Wykonanie zabiegu

Masaż stemplami ziołowymi wykonuję samodzielnie zrobionymi stemplami, w których skład wchodzą suszone lub świeże zioła czy owoce, indywidualnie dobrane do Waszych potrzeb. Gotowy stempel podgrzewam w oleju. Dzięki podgrzaniu zioła zaczynają uwalniać swój aromat nadając zabiegowi dodatkowych walorów. Ponadto przyjemne ciepło pomaga naszym mięśniom w rozluźnieniu, a co za tym idzie – masaż staje się jeszcze bardziej wartościowy i można śmiało powiedzieć, że koi ciało i zmysły!

Zapraszam!

Agnieszka Kwapisiewicz 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.