Totalna Biologia – 5 Praw Natury

5 Praw Natury, czyli nic innego jak podstawowe założenia Totalnej Biologii (TB) przedstawiające nam przyczyny postawania chorób oraz wyjaśniające ich emocjonalne podłoże.

PIERWSZE PRAWO NATURY – żelazna reguła powstania choroby

Aby choroba pojawiła się w naszym ciele, muszą być spełnione następujące warunki JEDNOCZEŚNIE!

Sytuacja, która nas spotyka musi być:
● nagła i niespodziewana
● dramatyczna
● przeżywana w izolacji
● nie do zaakceptowania
● trwać dłuższy czas (przewlekły stres)

Jeżeli, któryś z powyższych warunków nie występuje to choroba nie pojawi się!

Natomiast jeżeli wszystkie powyższe są spełnione to pojawia się konflikt (choroba), który działa na TRZECH! płaszczyznach – w psychice, w mózgu i w ciele (na określonym organie).

W psychice – zmienia się nasze zachowanie – jesteśmy w emocjonalnym i mentalnym stresie.
W mózgu – pojawia się ognisko Hamera zdeterminowane naturą konfliktu.
W ciele – (przyrost lub zanik komórek) w momencie silnego stresu ośrodek sterowania danym organem wysyła z mózgu informację do odpowiedniego organu i uruchamiany jest tzw. “Sensowny Biologiczny Specjalny Program”.

O czym szczególnie należy pamiętać?

Przeżyte doświadczenie samo w sobie nie ma znaczenia. Istotne są towarzyszące mu głębokie, płynące z wnętrza emocje. Liczą się odczucia, jakie dana sytuacja rozbudza w człowieku. Uczucie jest świadome, a odczucie nieświadome i ma związek z konfliktem wyzwalającym , dlatego aktywuje chorobę. Emocjonalny wpływ “odczutego zdarzenia” jest bezpośrednią przyczyną choroby i jej nasilenia.

DRUGIE PRAWO NATURY – dwufazowość zachorowań

Każda “choroba” składa się z dwóch faz: AKTYWNEJ i ZDROWIENIA (pod warunkiem, że doszło do rozwiązania konfliktu – uwolnienia emocji!)

Objawy fazy aktywnej (stresowej):

 • odczucie ciągłego zimna, zimne dłonie i stopy
 • ciągłe myśli o konflikcie = szukanie drogi wyjścia
 • problemy ze snem (całkowita bezsenność, sen “na raty”)
 • brak apetytu
 • chudnięcie lub tycie (w zależności od rodzaju konfliktu)

Objawy fazy zdrowienia (wysiękowej/obrzękowej):

 • podwyższona temperatura
 • katar
 • mokry kaszel
 • nocne poty
 • obrzęki
 • stan zapalny
 • osłabienie

Każda choroba musi mieć najpierw fazę aktywną żeby pojawiła się faza zdrowienia. “Oho chyba będę chora(y)” – tylko się cieszyć, bo właśnie rozwiązaliśmy konflikt i ciało przeszło do etapu regeneracji.

TRZECIE PRAWO NATURY – ontogenetyczny system wszystkich chorób

Każda tkanka ma swoją historię. Każda komórka naszego ciała pochodzi z jednej z trzech pierwotnych warstw embrionalnych, które formują się w trzech pierwszych tygodniach życia płodowego. W zależności od tego czy tkanka jest endodermalna (najstarsza), mezodermalna czy ektodermalna (najmłodsza) tworzą się na niej odpowiednie, charakterystyczne dla danego typu tkanki zmiany czyli – ubytki, nadżerki, wrzody, guzy itp. (Charakterystyką poszczególnych tkanek i ich reakcjami zajmę się w innym poście.)

CZWARTE PRAWO NATURY – ontogenetycznie uwarunkowany system mikrobów

Równolegle z tkankami rozwijającymi się w czasie ewolucji, rozwinęły się również mikroby. Grzyby, bakterie i wirusy, bo to o nich mowa, nie są “chorobotwórczymi zarazkami” tylko prawdziwymi sprzymierzeńcami, wiernymi i odpowiedzialnymi pracownikami sezonowymi.

Pojawiają się w fazie zdrowienia, żeby wspomóc organizm w zniszczeniu powstałego guza czy „zatamowaniu” ubytku, który powstał w tkance „zniszczonej” konfliktem jaki powstał w skutek określonej sytuacji, którą przeżyliśmy.

Jak dokładnie działają poszczególne grupy mikrobów opiszę w jednym z kolejnych postów.

PIĄTE PRAWO NATURY – biologiczny sens każdego zachorowania

Każda zmiana, która powstaje w naszym organizmie pod wpływem zablokowanej emocji czy traumy jest nastawiona na wspomaganie naszego przetrwania, ma swój biologiczny sens, cel, przeznaczenie, a dokładniej dopasowanie do sytuacji konfliktowej, do nowej sytuacji życiowej.

Dlatego kiedy dopadnie Ciebie choroba, pójdź do lekarza, zrób niezbędne badania, dowiedz się co Tobie jest i z czym przyjdzie się Tobie zmierzyć, a w między czasie usiądź i na spokojnie zastanów się jaka trudna sytuacja ostatnio się Tobie przydażyła. Wróć do tej sytuacji, odtwórz uczucia i emocje jakie wtedy Tobie towarzyszyły i obserwuj jak z takim wspomaganiem leczenie idzie szybciutko.

Czasami jednak nie tak łatwo odnaleźć sytuację, która spowodowała określoną reakcję organizmu, szczególnie jak jest to sytuacja z naszego dzieciństwa bądź odziedziczona. Wtedy konieczne jest przeprowadzenie pełnej konsultacji TB, na którą serdecznie zapraszam! ?

Agnieszka Kwapisiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.