Rollery, czyli innymi słowy wałki do masażu. Tym razem jest to coś dla tych, którzy nie polubili się z igłami (aplikatory wieloigłowe).
Rollery są idealne kiedy mamy problem z nadmiernie spiętymi mięśniami, czy kiedy chcemy urozmaicić czy wspomóc swoje treningi.
Dzięki różnym poziomom twardości i gęstości oraz kilku wariantom produktów, każdy znajdzie coś dla siebie.
Ale po kolei… 😉
Zastosowanie rollerów
W przypadku nadmiernie spiętych i bolących mięśni rollery szybko poradzą sobie z Twoimi dolegliwościami. Już po pierwszym rolowaniu poczujesz różnicę, a regularne stosowanie pomoże zachować Ci mięśnie w doskonałej kondycji. Pamiętaj, że zgodnie z reakcjami łańcuchowymi pracując na mięśniach, pośrednio wpływasz na stawy czy narządy wewnętrzne, a tym samym na całą swoją sylwetkę i kondycję całego organizmu.
Jeżeli chcesz włączyć rolowanie do swoich treningów to możesz to zrobić na dwa sposoby.
- jako przygotowanie do treningu, pobudzenie i rozgrzanie mięśni – rolowanie bardziej intensywne i krótsze
- jako wyciszenie, rozluźnienie po treningu – rolowanie wolniejsze, bardziej dokładne i zdecydowanie dłuższe.
Innymi słowy rollery mogą być doskonałym dodatkiem do rozgrzewki i rozciągania. O tym jak ważne dla naszego zdrowia jest odpowiednie rozpoczęcie i zakończenie treningu pisałam tutaj.
Jak się rolować
W internecie możesz znaleźć sporo filmików instruktażowych pokazujących jak się rolować. Polecam odwiedzić kanał OMS i na tych filmikach się wzorować.
Podczas rolowania się PAMIĘTAJ:
- NIE SPINAJ MIĘŚNI – staraj się jak najbardziej rozluźnić.
- odpowiednio dobierz siłę nacisku. Rolowanie wiąże się z uczuciem dyskomfortu, ale nie może być zbyt bolesne. Jeżeli rolowanie pleców na leżąco jest zbyt bolesne zacznij od rolowania przy ścianie w pozycji stojącej.
- aby uzyskać lepszy efekt – roluj się powoli.
- na każdą partię mięśni wykonaj około 12 powtórzeń (kompletny automasaż CAŁEGO ciała powinien trwać nie więcej niż 15-20 minut).
- jeżeli uda Ci się zlokalizować miejsca, które reagują większym dyskomfortem niż reszta (punkty spustowe) poświęć im więcej czasu i skorzystaj na przykład z piłeczki.
- unikaj rolowania takich miejsc jak doły podkolanowe czy stawy.
- jeżeli mimo wszystko poczujesz, że coś jest nie tak i rolowanie Ci nie idzie to zapytaj – razem rozwiążemy problem
Dostępne produkty
Dzięki współpracy z firmą OMS-rollery wszystkie dostępne produkty możecie kupować i zamawiać u mnie.
- OMS roller – twardy wałek o gładkiej powierzchni. Idealny do masażu szczególnie pleców i dużych partii mięśni. Pomaga uporać się z bólem oraz wieloma dolegliwościami wynikającymi z ograniczeń ruchowych. Dostępny w wersji dla mężczyzn i dla kobiet (mniejsza twardość) oraz w wersji podróżnej (mniejszy rozmiar).
- OMS mini roller – służy do masażu mniejszych struktur mięśniowych (przedramiona, barki, łydki, dłonie czy stopy). Przeznaczony szczególnie dla osób pracujących długo przed komputerem i przenoszącym ciężkie przedmioty. Doskonały dla biegaczy, kolarzy i tancerzy.
- OMS kids roller – dedykowany specjalnie dla dzieci z myślą o ich delikatnych mięśniach. Jest mniejszy niż roller dla dorosłych i mniej twardy.
- OMS duoball – ABSOLUTNY HIT – podwójna piłeczka przeznaczona do dokładnego masażu kręgosłupa. Idealnie trafia w struktury mięśni przykręgosłupowych, dokładnie je rozmasowując. Doskonały dla każdego kto ma problem z mięśniami okolicy międzyłopatkowej lub lubi je mieć porządnie rozmasowane.
- OMS ball – piłeczka do masażu, jest niezastąpiona w rozluźnianiu trudno dostępnych miejsc (pośladki, stopy, klatka piersiowa, ramię) i odnalezionych w trakcie rolowania punktów spustowych.
Wzmocnienie efektu rolowania
Najlepszy efekt uzyskamy oczywiście jak będziemy się rolować systematycznie i stosować odpowiednią profilaktykę, a nie tylko wtedy jak zaboli. Rollery świetnie uzupełniają się z aplikatorami wieloigłowymi. Polecam leżenie na macie, a później rolowanie. Sprawdźcie sami 😉
W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.
Agnieszka Kwapisiewicz
Zaintrygował mnie duoball. Jak tk jest duże, skoro służy do masażu kręgosłupa? Rozumiem, że samodzielnie nie wykonam sobie rollowania w tym miejscu? 😀
Jak duże – wyobraź sobie dwie piłeczki tenisowe połączone ze sobą. Wielkość jest idealna, żeby rozmasować mięśnie przykregoslupowe.
Rollery mają ten plus, że nimi jesteś w stanie sama się rozmasować ? stajesz przy ścianie opierasz się o roller /duoball i robisz przysiady. Albo kładziesz się na podłodze na duoballu unosisz biodra i odpychasz się lekko nogami. ?
Bardzo przydatne informacje. Właśnie zastanawiałam się jaki roller kupić i. jak go odpowiednio używać.